To czym jest żagiel Ezzy Legacy najlepiej obrazuje wypowiedź Kevin`a Pritchard`a  -  Team Rider`a ze stajni EzzySails:
„Legacy posiada wszystko czego potrzebujesz bez żadnych zbędnych dodatków.Budową  przypomina mi czasy, kiedy tworzone były żagle na zamówienie z myślą o wykorzystaniu ich na zawodach, bez  niepotrzebnych zagrywek marketingowych. Klasyczny design Ezzy`go, czystota i prostota.”

Żagiel EzzyLegacy nie przestaje się ciągle rozwijać. W nowym żaglu poczujemy większą kontrolę przy szerszym zakresie wiatrowym. Nowe Legacy staję się jeszcze mocniejsze dzięki wykorzystaniu  włókien o wysokiej gęstości  SpectraX Film oraz kombinacji  epoksydowych i tradycyjnych listew.  Legacy 2016 został stworzony dla riderów którzy szukają w żaglu idealnego stosunku jakości do ceny. Mniejsze żagle skategoryzować można jako żagle wave i „ bump and jump” , za to większe rozmiary zostały stworzone by czuć przyjemność z czystego freeridowego pływania.

Główne zmiany w modelu EzzyLegacy 2016
-  zabezpieczenie bloczka,
-  żagiel posiada nowy system taklowania - Cailbrated Downhaul System,
-  wszyty na stałe bloczek ze stali nierdzewnej ułatwiający taklowanie,
-  poprawiono  budowę i zachowanie listew poprzez wykorzystanie kombinacji  epoksydowych i tradycyjnych listew, dzięki czemu uzyskano jeszcze większa wytrzymałość i  stabilny profil żagla,
-  w nowym Ezzy Legacy 2016 został dodany ochraniacz masztu,
-  zupełnie nowe kolory,
-  odświeżony design,
-  wszystkie żagle posiadają dłuższy, możliwy do usunięcia pasek vario top,
-  dwie pierwsze listwy zostały umieszczone w dakronowej kieszeni listwowej.

Nie ma potrzeby zakupu nowego masztu. Legacy pasuje do wszystkich masztów produkowanych w obu standardach, zarówno SDM jak i RDM.

powrót