W trzeciej odsłonie dwukamberowego Ezzy Lion 2016, żagiel został odczuwalnie odchudzony wagowo w stosunku do modelu 2015 dzięki zastosowaniu lżejszego materiału TRI LITE SCRIM.

Profil żagla powyżej bomu uległ zmianie- jest bardziej wypłaszczony dając nowemu Ezzy Lion 2016 więcej kontroli przy przeżeglowaniu.

Rozmieszczenie listew jest bardziej progresywne, co oznacza, że listwy są bliżej siebie. To tworzy delikatniejszy skręt głowicy w profilu żagla, co przekłada się na bardziej stałą moc, więcej kontroli i wyższą prędkość maksymalną.


W komplecie otrzymujemy trzy zestawy kamberów- w zależności od grubości masztu na jakim Ezzy Lion zostanie otaklowany, oraz zestaw końcówek, kieszonek listew dostosowanych do różnych grubości masztów. Dzięki czemu możemy być pewni że Lion będzie rotował za każdym razem gładko i szybko nawet przy najagresywniejszych zwrotach.
LION3 to race`owy żagiel pozbawiony tego, co czyniło żagle race`owe wymagającymi dla zwykłego użytkownika. Węższa niż w race`owych żaglach kieszeń masztowa ułatwiająca taklowanie i co najważniejsze - start z wody.
LION3 daje odczucie lekkości w rękach podczas żeglugi, głęboki profil pozwala szybko odpalić, dzieki kamberom zachowując środek ożaglowania ciągle w tym samym miejscu nawet podczas przeżeglowania. Jest  niezwykle prosty w obsłudze i bardzo szybko odpowiada przy pompowaniu.
Oferuje on doskonałą równowagę pomiędzy miękkością a siłą ciągu i wyważeniem, dzieki czemu żagiel nie jest „nudny” dla doświadczonego windsurfera lub zbyt trudny w prowadzeniu dla początkujących.

Budowa:
-  Technora na liku wolnym nie rozciąga się i jest 8 krotnie mocniejsza niż stal,
-  Color Fusion Tri-Lite i redukuje wagę, i jest 2 do 3 razy odporniejszy na promienie UV
- Color Fusion Tri-Lite - niezwykle wytrzymały a zarazem lekki materiał. Bądź wyjątkowy na wodzie, dzięki różnemu rozmieszczeniu kolorów na materiale Color Fusion Tri-Lite nie spotkasz dwóch takich samych żagli na spocie.
-  Spectra X ply daje  świetną wytrzymałość,
-  specjalny bloczek ze stali nierdzewnej pozwala praktycznie bez większej siły wybrać żagiel.

Każdy żagiel przed opuszczeniem fabryki jest otaklowany na maszcie a listwy zostają napięte, żagiel jest sprawdzony, przygotowany do użycia.