Cheetah jest czystym  freeridowym żaglem bezkamberowym, ale z powodzeniem może konkurować z kamberowymi konstrukcjami  w amatorskim ściganiu.


Nowy Materiał = Lżej, bardziej miękko, większa manewrowość!
Lżejszy materiał TRI LITE SCRIM nie tylko zmniejsza wagę nowej Cheetah, ale również czyni żagiel miękkim, dzięki czemu płynie poprzez dziury wiatrowe bez problemu, zarazem jest niewiarygodnie manewrowy. Również w modelu Cheetah z  2016 roku, rozmiary 6. 0, 6. 5 i 7. 0 zredukowano listwy na 6 zamiast 7- co oznacza lekkość i manewrowość podobną do żagli wave.

Bardziej płaski profil powyżej bomu = Więcej kontroli
Profil zagla powyżej bomu uległ zmianie- jest bardziej wypłaszczony dając nowej Cheetah więcej kontroli przy przeżeglowaniu.


Delikatniejszy skręt głowicy = Szybkość!
Rozmieszczenie listew jest bardziej progresywne, co oznacza, że listwy są bliżej siebie. To tworzy delikatniejszy skręt głowicy w profilu żagla, co przekłada się na bardziej stałą moc, więcej kontroli i wyższą prędkość maksymalną.

Nasza freeridowa maszyna na płaską wodę, żagiel  Cheetach 2016 daje poczucie lekkości zamkniętej w race`owym kształcie. Brak kamberów i łatwość taklowania  sprawia że Cheetah spodoba się każdemu lubiącemu czystą zabawe na wodzie!
Gdy pływamy freeride, chcemy aby było szybko,  w  100% siadały zwroty i noszenia w powietrze jeśli pojawi się rampa w postaci fali. Tego wszystkiego i wiele więcej dostarczy Wam żagiel EzzyCheetah 2016.
Cheetah taklowany jest na masztach o charakterystyce CC zarówno SDM jak i RDM
-  Technora na liku wolnym nie rozciąga się i jest 8 krotnie mocniejsza niż stal,
-  Color Fusion Tri-Lite i redukuje wagę, I jest 2 do 3 razy odporniejszy na promienie UV
- Color Fusion Tri-Lite - niezwykle wytrzymały a zarazem lekki materiał. Bądź wyjątkowy na wodzie, dzięki różnemu rozmieszczeniu kolorów na materiale Color Fusion Tri-Lite nie spotkasz dwóch takich samych żagli na spocie.
-  Spectra X ply daje Cheetah świetną wytrzymałość,
-  specjalny bloczek ze stali nierdzewnej pozwala praktycznie bez większej siły wybrać żagiel.
-  Cailbrated Downhaul System


Każdy żagiel przed opuszczeniem fabryki jest otaklowany na maszcie a listwy zostają napięte, żagiel jest sprawdzony, przygotowany do użycia.