Swój pierwszy żagiel windsurfingowy David Ezzy zrobił w 1983r. Umieścił na nim charakterystyczne czarno-białe logo Orła. Produkcję żagli customowych - dla konkretnych odbiorców - rozpoczął w starej szopie na Maui. Z czasem jego miejsce pracy przeistoczyło się w elegancki obiekt. Żagle wykonywane na zamówienie były i są podstawa sukcesu dla każdego zawodowego surfera. Ezzy Sails wprowadził rewolucje w tym zakresie. Jego żagle nie tylko odpowiadały indywidualnym potrzebom żeglarzy, lecz także dały się poznać ze swoich cech najważniejszych: wytrzymałości i siły.

W 1985 roku Ezzy został wynajęty przez firmę North Sails Windsurfing, aby opracować wavową linię żagli. W przeciągu dwóch lat Ezzy stal się odpowiedzialny za wszystkie linie North'a, w tym również za żagle typu race wyprodukowane dla zdobywcy pucharu świata, mistrza Stephana Van den Berga. Poza logo North Sail, nosiły one także znak firmowy Ezzyego, lub jego imię. Pod dowództwem Davida produkcja i zyski firmy rosły. W 1991 roku Ezzy został członkiem zarządu North Sails Windsurfing.

We wczesnych latach dziewięćdziesiątych rozpoczęła się sprzedaż niemieckich żagli NS, zaś nowy zarząd firmy przejął główne biuro w Niemczech i fabrykę na Sri Lance. Ezzy próbował utrzymać bliski związek z fabryką. Niestety, decyzje o obniżeniu kosztów produkcji okazały się ważniejsze od kwestii jakości żagli. Były one nawet bardziej istotne niż prawa zatrudnionych tam ludzi. Konflikt wywołany złym traktowaniem pracowników osiągnął punkt kulminacyjny latem 1992 roku. Po przyjeździe do fabryki,
w celu wdrożenia nowych projektów, Ezzy wyczuł w powietrzu toksyczne opary kleju. Chciał pomóc pracownikom. Zawiadomił o problemie zarząd i kierownictwo North Sails, od producenta otrzymał charakterystykę kleju, próbował także zbudować system wentylacyjny, który oczyszczałby powietrze w fabryce. Jego próby spotkały się z brakiem zrozumienia - usłyszał: "pilnuj swojego interesu!". W efekcie 50 galonowe beczki kleju zostały w fabryce, a David Ezzy zrezygnował z dalszego protestu.

David odwiedził inne firmy produkujące żagle na Sri Lance i w Chinach. Zamierzał produkować żagle Ezzy. Jednak wcześniejsze doświadczenia zdobyte w North Sails Windsurfing przekonały go, że będzie musiał otworzyć własna fabrykę, aby osiągnąć tak wysoką jakość produkcji żagli, jak tego oczekiwał. W otwarciu własnej fabryki pomogli Davidowi jego dawni koledzy z North Sails. Przyjaciele rozpoczęli nowe przedsięwzięcie z udziałami własności Ezzy Sails Lanka. W ten sposób, najlepsi pracownicy, nadzorcy i menedżerowie North Sails Winsurfing stali się dumnymi pracownikami i udziałowcami Ezzy Sails. Przedsiębiorstwo rozpoczęło działalność w małym, starym budynku w mieście, poza dzielnicą przemysłową.

Obecnie dla Davida ważna jest zarówno wysoka jakość produkowanych żagli, jak i warunki życia pracowników. Fabryka Ezzy'ego zajmuje 20,000 stop kwadratowych powierzchni. Mieści się w nowym budynku, który otaczają liczne trawniki i korty dla firmowych miłośników krykieta. Firma jest wiec bezpiecznym, nietoksycznym miejscem pracy. Jest także wyposażona w komputer tnący i
wygody zapewniające komfort pracownikom (kuchnia, transport, stroje robocze, sprzęt muzyczny).

Każdy żagiel Ezzyego podlega ścisłej kontroli jakości. Jest ręcznie robiony, a następnie taklowany. David testuje własne żagle na wodzie każdego dnia, jeśli tylko pozwalają na to warunki wiatrowe.

Zasięg dystrybucji Ezzy Sails pokrywa większość krajów na całym świecie.

W Ezzy Sails dzielimy pasje dla wiatru i czasu spędzanego na świeżym powietrzu. Uważamy, że najlepszym sposobem okazania miłości dla matki natury jest stworzenie żagli, które pozwolą ich użytkownikom cieszyć się z szybkiej, nie wymagającej wysiłku żeglugi.

Żagle Ezzyego są testowane na przepięknych plażach Maui. W tych wymagających warunkach powstaje większość jego pomysłów. Po dopracowaniu do perfekcji projektów żagli na Hawajach, rozpoczynamy prace na najwyższych obrotach w Sri Lance. Wykorzystujemy przy tym wszystkie nasze umiejętności, pracując z równym zaangażowaniem i profesjonalizmem, jaki jest znany w Stanach Zjednochonych.