Żagle Ezzy są wykonywane w 100% bez wykorzystania monofilmu Nasz Spectra® X-Film, z super wytrzymałym Spectra® Yarns, zalaminowany dwoma warstwami tworzywa, ma 1000 razy większą wytrzymałość na rozdzieranie i większą odporność na promieniowanie UV niż zwykły monofilm.


Potrójnie zabezpieczone przed rozdarciami tworzywo Davida Ezzy'go, wyznacza nowy standard, według którego należy porównywać inne materiały (takie jak monofilm) wykorzystywane do produkcji żagli windsurfingowych. Nowatorskim rozwiązaniem jest zastosowanie x-ply - laminowanego tworzywa wykorzystującego Spectra® yarn. Warkocz włókien poliestrowych tworzących trójwarstwową siatkę sprawia, że rezultaty są zadziwiające.

Dzięki użyciu siatki na większej powierzchni żagla, materiał jest lżejszy niż poprzednio użyte tworzywo wzmacniane krzyżującymi się włóknami. Pozwala to zmniejszyć wagę całego żagla. Dodatkową korzyść daje zastosowanie laminatu Spectra, który posiada większą przejrzystość i jest pięciokrotnie bardziej wytrzymały na rozdarcia od tradycyjnego wzmacnianego laminatu. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu rewolucyjnego materiału, który wyróżnia niespotykana wytrzymałość w stosunku do wagi.