Nowy żagiel Ezzy o charakterystyce FreeRace. Został zaprojektowany wraz z 8-krotnym mistrzem świata Kevinem Pritchardem. Szybka i dynamiczna maszyna do amatorskiego ścigania się na płaskich akwenach.

  • Dzięki wąskiej kieszeni i zastosowaniu zaawansowanego technicznie materiału nie nasiąkającego wodą charakteryzuje się on bardzo łatwym startem z wody jak i klasycznym up-haul .
  • Materiał  Weft-stop w kieszeni: chroni kieszeń przed przetarciami i przedarciem.
  • Żagiel , który w zależności od trymu będzie zachowywał dużą stabilność zarówno w warunkach nie do żaglowania jak i przeżaglowania. Dzięki bardzo dużemu zakresowi wiatrowemu jest on najbardziej wszechstronnym żaglem, co umożliwia zmniejszenie ilość żagli w quiverze lub posiadanie tylko jednego dopasowanego do naszego charakteru pływania, akwenu i deski.
  • Żagiel został zbudowany bez użycia monofilmy z wykorzystaniem najnowszych i najlżejszych materiałów : Technora, Color Fusion Tri-Lite, Spectra. Zastosowanie tych materiałów wpłynęło na duże usztywnienie pędnika i jego reaktywność . Waga pędnika został zmniejszona np. rozmiar 7,5 waży 4,93kg

 

Każdy żagiel przed opuszczeniem fabryki jest otaklowany na maszcie a listwy zostają napięte, żagiel jest przygotowany do użycia.

powrót