Zephyr zabiera nas wstecz do korzeni windsurfingu,

kiedy to wychodziło się na wodę przy 10 węzłach i miało się naprawde dobre pływanie. Pomysł, który chowa się za Zephyrem jest taki, że nie potrzeba nic więcej niż 7,5 przy słabym wietrze. Duża długość po bomie w połączeniu bardzo głębokim profilem daje Zephyrowi siłę żagla 8,5 i kontrolę 6,5.

Zephyr jest lekki i zwrotny,

nadaje się do pływania zarówno  na deskach stand-up paddle (SUP) jak i  freeride’owych.

Nowy krój żagla.

Zephyr posiada profil, który osiąga się w żaglach kamberowych, będąc żaglem bezkamberowym. Profil ten ze względu na swoją głębokość pozwala cieszyć się pływaniem przy lekkim wietrze. Przy mocniejszych wiatrach wystarczy wypłaszczyć jego profil, dzięki czemu staje się wspaniałym żaglem freeridowym mocno wiatrowym.

Łatwy w taklowaniu.

Aby taklowanie było szybkie i łatwe, Zephyr posiada kolorowe znaczniki do taklowania.

Konstrukcja do końca przemyślana.

Nie zawiera monofilmu. Panel liku wolnego uszyty jest z materiału Technora®, która znacznie go usztywnia. Nowy materiał Tri-Lite w środkowym panelu jest bardzo lekki i wytrzymały. Dolne panele i panele liku przedniego zawierają nasz  superwytrzymały Spectra®  X Film. Listwy wykonane są z epoksydu RBS®. Zephyr  ma także wytrzymałe okno winylowe, które zapewnia doskonałą widoczność przez cały okres eksploatacji żagla. Każdy Zephyr jest taklowany i sprawdzany przed opuszczeniem fabryki.

powrót